Raport o stanie świata

Nowy rozdział życia i nowe logo legendarnej audycji radiowej autorstwa Dariusza Rosiaka.

Podcast

Raport o stanie świata to legendarna audycja radiowa i kultowy program autorstwa Dariusza Rosiaka, który był początkowo prowadzony przez 13 lat w radiowej Trójce Polskiego Radia. Zawierał wybrane najważniejsze wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne ostatnich 7 dni na świecie.

Od stycznia 2020 roku program przeniósł się do przestrzeni internetu w formie podcastu oraz filmów na YouTube i jest finansowany, oraz wspierany w całości przez słuchaczy na serwisie Patronite.

Nowy, internetowy rozdział życia Raportu o stanie świata Dariusza Rosiaka potrzebował nowoczesnego i minimalistycznego znaku, którym mógłby posługiwać się w nowej przestrzeni, jak — platformy podcastowe, czy YouTube. Poprzednie logo nie spełniało tych kryteriów przez swoją złożoność.

Nowy znak

Projektując nowy znak, starałem się zebrać wszystkie wartości oraz misję, z jaką audycja przez lata oswajała swoich słuchaczy, i zaprezentować je w formie minimalistycznego znaku graficznego przedstawiającego literę „R”.

Czerwona kropka nad „i” symbolizuje mikrofon oraz znaną wszystkim ikonę nagrywania (rec), ale też informacje z całego świata — rzetelne oraz wiarygodne, które Raport dostarcza swoim słuchaczom od lat. Dopełnieniem znaku jest klasyczna szeryfowa typografia, która odwołuje się do tradycji serwisów informacyjnych — jakimi były gazety papierowe.

Konstrukcja sygnetu
Koncepcja
Stare logo
Nowe logo

Projekt: Michał Piętoń
Na zlecenie: non-profit
Status: zrealizowany

Zakres prac: logo, materiały społecznościowe (YouTube, Twitter, Anchor, Facebook), konsultacje.

raportostanieswiata.pl