Raport o stanie świata

Raport o stanie świata

Podcast

Raport o stanie świata to legendarna audycja radiowa i kultowy program autorstwa Dariusza Rosiaka, który był początkowo prowadzony przez 13 lat w radiowej Trójce Polskiego Radia. Zawierał wybrane najważniejsze wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne ostatnich 7 dni na świecie.

Od stycznia 2020 roku program przeniósł się do przestrzeni internetu w formie podcastu oraz filmów na YouTube i jest finansowany oraz wspierany w całości przez słuchaczy na serwisie Patronite.

Nowy—internetowy rozdział (życia) Raportu o stanie świata Dariusza Rosiaka potrzebował nowoczesnego i minimalistycznego znaku, którym mógłby posługiwać się w nowej przestrzeni, jak—platformy podcastowe, czy YouTube. Poprzednie logo nie spełniało tych kryteriów przez swoją złożoność.

Nowy znak

Projektując nowy znak starałem się zebrać wszystkie wartości oraz misję z jaką audycja przez lata oswajała swoich słuchaczy, i zaprezentować je w formie minimalistycznego znaku graficznego przedstawiającego literę „R”.

Czerwona kropka nad „i” symbolizuje mikrofon oraz znaną wszystkim ikonę nagrywania (rec), ale też informacje z całego świata—rzetelne oraz wiarygodne, które Raport dostarcza swoim słuchaczom od lat. Dopełnieniem znaku jest klasyczna szeryfowa typografia, która odwołuje się do tradycji serwisów informacyjnych—jakimi były gazety papierowe.

Konstrukcja sygnetu
Koncepcja
Stare logo
Nowe logo

Projekt: Michał Piętoń

Zakres prac: logo, materiały społecznościowe (YouTube, Twitter, Anchor, Facebook), konsultacje.

raportostanieswiata.pl