DINDECOR

Producent wypełnień drzwiowych i rozwiązań z dziedziny stolarki otworowej z nowym logo.

Biały sygnet logo na czerwonym tle przedstawiający stylizowaną literę D

Producent wypełnień drzwiowych

DINDECOR to dynamicznie rozwijająca się firma, która zajmuje się produkcją wypełnień drzwiowych z PVC i aluminium, oraz dostarcza rozwiązań z dziedziny stolarki otworowej — największym producentom profili drzwiowych w Polsce.

Stare logo
Nowe logo

Standardy DIN

Nazwa „DINDECOR” powstała z połączenia dwóch słów: DIN + DECOR. Firma stawia na jakość i dbałość o szczegóły swoich produktów, a także przestrzeganie rygorystycznych norm produkcyjnych. Stąd w nazwie firmy prefiks „DIN” odnosi się do: „Deutsches Institut für Normung – DIN” (Niemiecki Instytut Normalizacyjny). Organizacja odpowiedzialna za pracę instytucji i organów normalizacyjnych w Niemczech, Europie i na świecie.

Projektując nowe logo, starałem się uchwycić i zebrać drobne elementy tożsamości firmy i przedstawić je w prostej, minimalistycznej formie znaku.

Tak powstał symbol ¼ koła — który jest często używany w rysunkach architektonicznych i konstrukcyjnych do oznaczania drzwi. Znak doskonale reprezentuje obszar działań marki DINDECOR i wprowadza świeżość do całej identyfikacji.

Glass Line GL02 Białe

Typografia

Dopełnieniem znaku jest nowoczesny, minimalistyczny krój pisma bezszeryfowego: DIN Pro. Czcionka ta oparta jest na normie DIN 1451, która jest szeroko stosowana w przestrzeniach komunikacyjnych, administracyjnych i technicznych. Został zdefiniowany przez niemiecką jednostkę normalizacyjną DIN – Deutsches Institut für Normung z Berlina.

Projekt: Michał Piętoń
Na zlecenie: DINDECOR
Status: częściowo zrealizowany

Zakres prac: logo, tożsamość marki, klucz wizualny, kolorystyka marki, liternictwo marki, materiały społecznościowe, akcydensy, materiały promocyjne.